- This event has passed.
Czego możesz oczekiwać?
Szkolenie skierowane jest do osób chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie przeprowadzania wywiadu seksuologicznego, narzędzi przydatnych podczas jego wykonywania oraz konceptualizacji trudności seksualnych zgłaszanych podczas psychoterapii indywidualnej oraz psychoterapii par i związków.
Jest to warsztat praktyczny dotyczący analizy przypadków przygotowanych przez osobę prowadzącą, opracowania planu terapii w zależności od tego co zgłasza P/K. Dużo uwagi poświęcimy na strukturę nowoczesnego wywiadu wykorzystywanego w seksuologii, omówimy narzędzia diagnostyczne, w tym testy i kwestionariusze pomocne w wywiadzie a także ewaluacji procesu terapeutycznego osób indywidualnych oraz par, a także bardzo dokładnie zajmiemy się konceptualizacją problemów zgłaszanych przez P/K w celu zaplanowania najskuteczniejszych oddziaływań terapeutycznych. W trakcie szkolenia przewidziana jest praca w podgrupach, będzie również przestrzeń do zadawania pytań, ugłaśniania wątpliwości oraz krótkiego konsultowania swoich P/K.
Program szkolenia:
# poziomy diagnozy w seksualności człowieka,
# uwarunkowania diagnozy seksuologicznej,
# diagnoza seksuologiczna w ICD-11 i DSMV,
# wszystko, o co trzeba zapytać tworząc konceptualizację,
# konceptualizacja w ujęciu behawioralno-poznawczym, systemowym, ericksonowskim i innych,
# wywiad seksuologiczny, scenariusz i jego struktura,
# konceptualizacja problemów seksualnych kobiet, mężczyzn i par,
# narzędzia stosowane do przesiewowej i klinicznej oceny seksuologicznej dla kobiet, mężczyzn i par/związków,
# narzędzia kwestionariuszowe przeznaczone do oceny funkcji seksualnych w specyficznych grupach pacjenckich np. osób z chorobą nowotworową, stwardnieniem rozsianym, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, z zaburzeniami psychicznymi itp.,
# opisy przypadków klinicznych i praktycznych metod diagnozy i konceptualizacji.
Dla kogo?
# psychoterapeutów_ek
# seksuologów_żek
# psychologów_żek
# psychiatrów_ek
# fizjoterapeutów_ek
# coachów_ek
# osób pracujących z seksualnością innych
Szkolenie jest punktowane do certyfikacji PTTS: 16 punktów do certyfikatu seksuologa_żki – specjalisty_ki zdrowia seksualnego, doradcy_czyni seksualnego_ej, onkoseksuologa_żki.
Szkolenie jest dwudniowe – przy jednorazowej płatności za więcej niż jedno szkolenie obowiązuje zniżka w wysokości 50 zł za każde szkolenie – szczegóły w regulaminie. W sobotę jest przerwa obiadowa.
Opłaty:
Early Bird: do 01.11.2024 – 950 zł
Opłata standardowa: do 29.11.2024 – 1050 zł
Last Time: od 30.11.2024 – 1200 zł
Osoba prowadząca:
Magdalena Smaś-Myszczyszyn – certyfikowana seksuolożka i superwizorka PTTS, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychoterapii, certyfikowana specjalistka i superwizorka psychoterapii uzależnień, certyfikowana trenerka terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych, wykładowczyni akademicka, prezeska Polskiego Towarzystwa Terapii Seksualnej, założycielka Warszawskiego Instytutu Seksuologii i Psychoterapii. Ukończyła akredytowane przez SNP Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego szkolenia z zakresu psychoterapii, terapii małżeńskiej, seksuologii i terapii uzależnień; m.in. 4-letnią szkołę psychoterapii w nurcie ericksonowskim i systemowym, szkolenia z terapii pary po zdradzie u Esther Perel (USA), 2-letnią szkołę terapii dialogu motywującego, 2-letnią Szkołę Terapii Seksualnej, specjalizację z psychoterapii uzależnień, szkolenia z terapii schematu, terapii poznawczo-behawioralnej, terapii narracyjnej u Hugh Fox’a i Harlen Andersen (UK), terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych u prof. Roberta Ladoucer’a (Quebec, CA), terapii skoncentrowanej na emocjach EFT u Sandry Taylor (UK) i wiele innych.
W zakresie terapii zaburzeń seksualnych i edukacji seksualnej szkoliła się w Polsce oraz m.in. we Włoszech, Portugalii, Niemczech, Izraelu, Słowenii i Turcji, ucząc się m.in. u Kevan’a Wylie (UK), Eli Joubert’a (UK), Gorana Arbanasa (Chorwacja), Davida Stuarta (UK) i Woet’a Gianotten (Holandia). Prelegentka na konferencjach m.in. International Society for Sexual Medicine, European Society for Sexual Medicine, których jest członkinią, European Federation of Sexuology, International Society for the Study of Behavioral Addiction, World Association for Sexual Health.
Naukowo zajmuje się badaniem uwarunkowań biopsychospołecznych występujących w utracie kontroli nad zachowaniami seksualnymi oraz wykorzystaniem wibracji w leczeniu zaburzeń seksualnych. Była członkinią zespołu badawczego hiperseksualność.pl działającego w ramach Pracowni Neuronauki Klinicznej przy Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych oraz rozdziałów w książkach akademickich dotyczących seksualności, przede wszystkim CSBD, m.in. „Zaburzenia seksualne a psychoterapia poznawczo-behawioralna” (wyd. PZWL, 2020), „Seksualność w praktyce psychologicznej” (wyd. ForumMedia, 2019), „Psychoseksuologia” (wyd. GWP, 2022). Prowadzi program o seksualności, zdrowiu i psychologii „Bez Tabu” w LGBT TV.