Loading Events

Czego możesz oczekiwać?

Szkolenie koncentruje się na kilku kluczowych aspektach: zrozumienie problemu utraty pożądania, diagnoza i ocena problemu, techniki terapeutyczne, praca z parami, praktyczne zastosowanie wiedzy oraz etyka i granice w terapii seksualnej w terapii zaburzeń pożądania.

Podczas warsztatu omówimy różnych przyczyn utraty pożądania, zarówno psychologiczne, jak
i biologiczne, poddamy analizie wpływu czynników indywidualnych (stres, zaburzenia hormonalne, depresja) oraz relacyjnych (konflikty, brak komunikacji, rutyna) na spadek pożądania. Nauczysz się przeprowadzania wywiadów i diagnozowania problemów związanych z pożądaniem. Omówimy techniki oceny poziomu pożądania oraz narzędzia wspomagające diagnozę, takie jak kwestionariusze czy testy psychologiczne. Zaprezentujemy różnorodne podejścia terapeutyczne, takich jak terapia poznawczo-behawioralna, terapia skoncentrowana na emocjach czy terapia seksualna. Nauczysz się odkrywania z parą czynników hamujących i pobudzających w modelu tzw podwójnej kontroli oraz interwencji mających na celu odbudowę pożądania, w tym praca nad komunikacją w związku, techniki zwiększania intymności oraz metody radzenia sobie z indywidualnymi problemami psychologicznymi. Poznasz specjalistyczne techniki pracy z parami, które doświadczają problemów z pożądaniem, w tym sesje wspólne i indywidualne. Omówimy dynamiki relacji i jej wpływu na pożądanie seksualne, a także narzędzia pomagające w odbudowie relacji intymnej. Zajmiemy się także kwestiami etycznymi związanych z terapią seksualną, w tym zachowanie granic terapeutycznych oraz praca z osobami mającymi różne podejścia i wartości dotyczące seksualności.

 

Program szkolenia:

– Wprowadzenie do problematyki utraty pożądania seksualnego.

– Definicje, objawy, oraz kontekst kulturowy i społeczny.

– Przyczyny utraty pożądania.

– Psychologiczne, biologiczne i relacyjne czynniki wpływające na pożądanie.

– Rola indywidualnych różnic w pożądaniu seksualnym. 

– Wiek, płeć, orientacja seksualna i inne różnice indywidualne.

– Podejścia teoretyczne do terapii utraty pożądania.

– Modele psychoterapeutyczne, podejście systemowe i psychodynamiczne.

– Diagnostyka utraty pożądania.

– Techniki wywiadu, kwestionariusze, i narzędzia diagnostyczne.

– Ocena dynamiki relacji.

– Techniki oceny związku i wpływu relacji na pożądanie seksualne.

– Tworzenie planu terapii – etapy terapii, cele krótko- i długoterminowe, ustalanie priorytetów terapeutycznych.

– Praca z indywidualnymi z osobą pacjencką.

– Specyficzne techniki i strategie terapeutyczne do terapii indywidualnej.

– Dynamika relacji i jej wpływ na pożądanie.

– Konflikty, komunikacja, i role w związku.

– Techniki pracy z parami – terapia skoncentrowana na emocjach, interwencje komunikacyjne, oraz techniki zwiększania intymności.

– Praca nad odbudową pożądania w związku.

 – Ćwiczenia praktyczne i techniki pracy z parami w kryzysie.

– Etyka w terapii seksualnej – granice zawodowe, ochrona prywatności, oraz etyczne wyzwania w pracy z seksualnością.

– Praca grupowa nad scenariuszami terapeutycznymi.

 

Szkolenie jest punktowane do certyfikacji PTTS: 16 punktów do certyfikatu seksuologa_żki – specjalisty_ki zdrowia seksualnego, doradcy_czyni seksualnego_ej, onkoseksuologa_żki.

Szkolenie jest dwudniowe – przy jednorazowej płatności za więcej niż jedno szkolenie obowiązuje zniżka w wysokości 50 zł za każde szkolenie – szczegóły w regulaminie.  W sobotę jest przerwa obiadowa.

Opłaty:

Early Bird: do 10.01.2025 – 950 zł

Opłata standardowa: do 07.02.2025 – 1050 zł

Last Time: od 08.02.2025 – 1200 zł

 

Osoba prowadząca:

Magdalena Smaś-Myszczyszyn – certyfikowana seksuolożka i superwizorka PTTS, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychotrerapii, certyfikowana specjalistka i superwizorka psychoterapii uzależnień, certyfikowana trenerka terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych, wykładowczyni akademicka, prezeska Polskiego Towarzystwa Terapii Seksualnej, założycielka Warszawskiego Instytutu Seksuologii i Psychoterapii.

Ukończyła akredytowanie przez SNP Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, szkolenia z zakresu psychoterapii, terapii małżeńskiej, seksuologii i terapii uzależnień; m.in. 4-letnią szkołę psychoterapii w nurcie ericksonowskim i systemowym, szkolenia z terapii pary po zdradzie u Esther Perel (USA), 2-letnią szkołę terapii dialogu motywującego, 2-letnią Szkołę Terapii Seksualnej, specjalizację z psychoterapii uzależnień, szkolenia z terapii schematu, terapii poznawczo-behawiorlanej, terapii narracyjnej u Hugh Fox’a i Harlen Andersen (UK), terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych u prof. Roberta Ladoucer’a (Quebec, CA), terapii skoncentrowanej na emocjach EFT u Sandry Taylor (UK) i wiele innych.

W zakresie terapii zaburzeń seksualnych i edukacji seksualnej szkoliła się w Polsce i m.in. we Włoszech, Portugalii, Niemczech, Izraelu, Słowenii, Turcji ucząc się m.in. u Kevan’a Wylie (UK), Eli Joubert’a (UK), Gorana Arbanasa (Chorwacja), Davida Stuarta (UK) i Woet’a Gianotten (Holandia). Prelegentka na konferencjach m.in. International Society for Sexual Medicine, European Society for Sexual Medicine, której jest członkiniom, European Federation of Sexuology, International Society for the Study of Behavioral Addiction, Word Association for Sexual Health.

Naukowo zajmuję się badaniem uwarunkowań biopsychospołecznych występujących w utracie kontroli nad zachowaniami seksualnymi oraz wykorzystaniem wibracji w leczeniu zaburzeń seksualnych. Była członkinią zespołu badawczego hiperseksualność.pl działającego w ramach Pracowni Neuronauki Klinicznej przy Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych i rozdziałów w książkach akademickich dotyczących seksualności, przede wszystkim CSBD m.in. „Zaburzenia seksualne a psychoterapia poznawczo-behawioralna” (wyd. PZWL, 2020), „Seksualność w praktyce psychologicznej” (wyd. ForumMedia, 2019), „Psychoseksuologia” (wyd. GWP, 2022).  Prowadzi program o seksualności, zdrowiu i psychologii „Bez Tabu” w LGBT TV.


Zapisz się na szkolenie

Details

Start:
22 lutego @ 10:00 am
End:
23 lutego @ 3:00 pm
Cost:
ZŁ1050
Event Category: