Loading Events

Czego możesz oczekiwać?

Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich osób chcących integrować model biopsychospołeczny w leczeniu zaburzeń bólowych u kobiet. Szczególnie zapraszamy psychoterapeutów_ki, seksuologów_żki, fizjoterapeutów_ki, lekarzy_ki ginekologów_żki oraz lekarzy_ki psychiatrów_ki, którzy pracują lub chcą pracować z pacjentkami z zaburzeniami bólowymi oraz którym zależy na poszerzeniu wiedzy i nabyciu umiejętności przydatnych w pracy z problemami seksualnymi pacjentek doświadczających bólu podczas m.in. współżycia lub par borykających się ze związkiem nieskonsumowanym ze względu na zaburzenia bólowe. 

Szkolenie będzie składało się z trzech części pokazujących jak integrować różnego rodzaju wiedzę psychomedyczną. W trakcie szkolenia podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy z tego typu pacjentkami i parami. Pokażemy Państwu nasz warsztat pracy, narzędzia, które wykorzystujemy oraz to jak współpracujemy ze sobą i co w tej współpracy sprawdza się. To wszystko będziemy ilustrować m.in studiami przypadków, które wspólnie prowadziliśmy. 

Szkolenie zostało przemyślane tak, aby pokazać współczesny, integracyjny model leczenia seksuologicznego, umożliwiający wybór i dostosowanie metod terapii do konkretnej sytuacji klinicznej i specyfiki pacjentek lub par. W czasie każdej z trzech części znajdzie się przestrzeń na pytania, wątpliwości oraz krótkie skonsultowanie przez naszych specjalistów Państwa pacjentek. 

W części psychoterapeutycznej omówimy procedury poznawczo-behawioralne, metody edukacyjne, metody treningowe, interwencje związane z relacją terapeutyczną, metody terapii schematów oraz terapię par w leczeniu zaburzeń bólowych. 

 

Program część psychoterapeutycznej:

# Psychologiczne i społeczne przyczyny zaburzeń bólowych ze szczególnym uwzględnieniem pochwicy, dyspareunii (vulvodynii, vestibulodynii).

# Obraz siebie i poczucie wartości pacjentek, którym ból uniemożliwia współżycie.

# Wsparcie i przygotowanie pacjentki do badania ginekologicznego i fizjoterapeutycznego. 

# Specyfika pracy z pacjentką z zaburzeniami bólowymi.

# Techniki pracy behawioralno-poznawczej u pacjentek z zaburzeniami bólowymi, w tym praca nad przekonaniami, techniki behawioralne, psychoedukacja.

# Praca z parą zgłaszającą się z bolesnym współżyciem lub „związkiem nieskonsumowanym”.

# Trening psychoseksualny oraz inne techniki treningowe.

# Analiza przypadków.

 

Program część fizjoterapii uroginekologicznej:

# Wsparcie i przygotowanie pacjentki do badania fizykalnego.

# Fizjoterapia uroginekologiczna, na czym polega, kim jest fizjoterapeuta_ka uroginekologiczny_a.

# Mięśnie dna miednicy: co seksuolog_żka wiedzieć powiniena (krótko o budowie, funkcji i roli struktur MDM oraz najczęstsze ich dysfunkcje). 

# Pokaz technik zwiększających świadomość w obrębie mięśni dna miednicy oraz podstawowymi ćwiczeniami świadomościowymi i koordynacyjnymi, które mogą być przydatne w praktyce seksuologicznej. 

# Rola fizjoterapeutki w interdyscyplinarnej terapii zaburzeń seksualnych związanych z bólem. 

# Diagnostyka fizjoterapeutyczna, stosowane techniki i formach terapii.

# Zastosowanie dilatorów – jak i kiedy je stosować. 

# Możliwości fizjoterapii u osób z bólem po operacjach korekty płci.

# Analiza przypadków.

 

Program część ginekologicznej:

# Wsparcie i przygotowanie pacjentki do badania fizykalnego.

#  Analiza przypadków zespołów bólowych miednicy mniejszej/ bolesna penetracja w gabinecie ginekologicznym.

# Teorie powstawania, rodzaje i patofizjologia zaburzeń bólowych.

# Diagnostyka różnicowa.

# Technika badania ginekologicznego.

# Badania dodatkowe.

# Możliwe interwencje terapeutyczne.

 

Dla kogo?

# psychoterapeutów_ek

# seksuologów_żek

# psychologó_żek

# psychiatrów_ek

# fizjoterapeutów_ek

# coachów_ek

# osób pracujących z seksualnością innych

# ginekologów_żek

 

Szkolenie punktowane jest do certyfikacji PTTS: 16 punktów do certyfikatu seksuologa_żki – specjalisty_ki zdrowia seksualnego, doradcy_czyni seksualnego_ej, onkoseksuologa_żki.

Szkolenie  jest dwudniowe – przy jednorazowej płatności za więcej niż jedno szkolenie obowiązuje zniżka w wysokości 50 zł za szkolenie – szczegóły w regulaminie. W sobotę jest przerwa obiadowa.

 

Opłaty:

Early Bird: do 28.03.2025 – 950 zł

Opłata standardowa: do 24.04.2025 – 1050 zł

Last Time: od 26.04.2025 – 1200 zł

 

Osoby prowadzące:

Magdalena Smaś-Myszczyszyn – certyfikowana seksuolożka i superwizorka PTTS, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychotrerapii, certyfikowana specjalistka i superwizorka psychoterapii uzależnień, certyfikowana trenerka terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych, wykładowczyni akademicka, prezeska Polskiego Towarzystwa Terapii Seksualnej, założycielka Warszawskiego Instytutu Seksuologii i Psychoterapii.

Ukończyła akredytowanie przez SNP Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, szkolenia z zakresu psychoterapii, terapii małżeńskiej, seksuologii i terapii uzależnień; m.in. 4-letnią szkołę psychoterapii w nurcie ericksonowskim i systemowym, szkolenia z terapii pary po zdradzie u Esther Perel (USA), 2-letnią szkołę terapii dialogu motywującego, 2-letnią Szkołę Terapii Seksualnej, specjalizację z psychoterapii uzależnień, szkolenia z terapii schematu, terapii poznawczo-behawiorlanej, terapii narracyjnej u Hugh Fox’a i Harlen Andersen (UK), terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych u prof. Roberta Ladoucer’a (Quebec, CA), terapii skoncentrowanej na emocjach EFT u Sandry Taylor (UK) i wiele innych.

W zakresie terapii zaburzeń seksualnych i edukacji seksualnej szkoliła się w Polsce i m.in. we Włoszech, Portugalii, Niemczech, Izraelu, Słowenii, Turcji ucząc się m.in. u Kevan’a Wylie (UK), Eli Joubert’a (UK), Gorana Arbanasa (Chorwacja), Davida Stuarta (UK) i Woet’a Gianotten (Holandia). Prelegentka na konferencjach m.in. International Society for Sexual Medicine, European Society for Sexual Medicine, której jest członkiniom, European Federation of Sexuology, International Society for the Study of Behavioral Addiction, Word Association for Sexual Health.

Naukowo zajmuję się badaniem uwarunkowań biopsychospołecznych występujących w utracie kontroli nad zachowaniami seksualnymi oraz wykorzystaniem wibracji w leczeniu zaburzeń seksualnych. Była członkinią zespołu badawczego hiperseksualność.pl działającego w ramach Pracowni Neuronauki Klinicznej przy Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych i rozdziałów w książkach akademickich dotyczących seksualności, przede wszystkim CSBD m.in. Zaburzenia seksualne a psychoterapia poznawczo-behawioralna (wyd. PZWL, 2020), Seksualność w praktyce psychologicznej (wyd. ForumMedia, 2019), Psychoseksuologia (wyd. GWP, 2022).  Prowadzi program o seksualności, zdrowiu i psychologii „Bez Tabu” w LGBT TV

 

Małgorzata Starzec-Proserpio, dr n. med. n. zdr. fizjoterapeutka uroginekologiczna. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Warszawie. Fizjoterapię studiowała również na Uniwersytecie Karola w czeskiej Pradze. Studia doktoranckie ukończyła na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywała zarówno w kraju jak i za granicą: w Czechach, na Teneryfie, w Norwegii oraz w Kanadzie szkoląc się w wiodących ośrodkach badawczych i klinicznych specjalizujących się w badaniu i terapii dysfunkcji dna miednicy, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń bólowych (m.in. dyspareunii i wulwodynii). Oprócz pracy klinicznej zajmuje się również pracą naukową. Jako adiunkt badawczo-dydaktyczny w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego (CMKP) prowadzi badania i tworzy publikacje naukowe z zakresu dysfunkcji w obrębie miednicy u kobiet. Na co dzień pracuje z kobietami na różnych etapach ich życia w Centrum Medycznym „Żelazna”. Obecnie przebywa na stażu podoktorskim w Kanadzie.

 

Maja Świetlicka, lek. med., psycholożka, specjalistka położnictwa i ginekologii, specjalistka seksuologii. Ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przez trzy pierwsze lata pracy największe doświadczenie zwłaszcza z zakresu położnictwa zdobywała w Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym „Inflancka”, kolejne trzy w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie. Specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz seksuologii. Swoje kompetencje rozszerzała również w trakcie staży za granicą (Leicester Royal Infirmary). Wiedzę i umiejętności z zakresu ginekologii i położnictwa uzupełnia rozwojem z zakresu psychologii – ukończyła studia na kierunku Psychologia na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Zapisz się na szkolenie

Details

Start:
10 maja @ 10:00 am
End:
11 maja @ 3:00 pm
Cost:
ZŁ1050
Event Category: