- This event has passed.
Czego możesz oczekiwać?
Szkolenie przeznaczone jest dla osób pracujących lub chcących pracować z parami doświadczającymi kryzysu wywołanego zdradą. W trakcie szkolenia przyjrzymy się czym jest zdrada, czy może ona być katalizatorem dobrych zmian w związku, jak odbudować zaufanie po zdradzie. Podczas tego szkolenia będziemy odnosić się do rozumienia zdrady i pracy z parą doświadczającą zdrady wg koncepcji Ester Perel. Zdrada zmienia definicję związku i w trakcie terapii musimy ustalić ją z parą na nowo. Jest to podejście znacząco różne od opisywanego w polskojęzycznych publikacjach. Zdradę możemy rozumieć jako nie tylko jako działanie przeciwko partnerowi_ce, ale również jako tęsknotę i poszukiwanie więzi emocjonalnej z utraconą cząstką samego_samej siebie, poczucia, że jestem żywy_a, radzenia sobie ze stratą. Zamiast pytać: „Dlaczego?/ Co robiliście? / Jak?/ Ile?/ Kiedy?/ W czym ona_on był ode mnie lepsza_y?” i toczyć śledztwo przynoszące jeszcze większy ból będziemy się ćwiczyć jak uczyć pacjentów_ki zadawać pytania o motywy: „Co ten romans dla Ciebie znaczył?/ Czego doświadczyłeś?/ Jak się czułeś_aś po powrocie do domu?/ Co cenisz w nas?” itd.
Pracując z parą po doświadczaniu zdrady musimy pamiętać, że osoba zdradzająca przeprasza za krzywdę wyrządzoną partnerowi_ce, a nie za zdradę (bo jej często nie żałuje) oraz że terapeut_a nie jest sędzią, a gabinet nie jest salą sądową. Zastanowimy się również dlaczego ludzie zdradzają i jak dbać o związek po zdradzie. W trakcie szkolenia będzie również przestrzeń do zadawania pytań, ugłaśniania wątpliwości oraz krótkiego konsultowania swoich pacjentów_ek.
Program szkolenia:
# Czym jest zdrada w związku i jakie są jej przyczyny.
# Dynamika pary doświadczającej zdrady.
# Perspektywa osoby zdradzającej i osoby zdradzanej.
# Zdrada szansa czy koniec.
# Kiedy zdrada nie jest zdradą – niewierność jako przejaw choroby psychicznej lub neurologicznej np. CHAD, schizofrenii, różnego rodzaju encefalopatii, chorób neurodegeneracyjnych, kiły, padaczki lub przyjmowania leków itp.
# Etapy pracy z kryzysem wywołanym zdradą.
# Terapia systemowa pary po zdradzie.
# Zadośćuczynienie: tak czy nie?
# Zasady obowiązujące w związku po doświadczeniu zdrady.
# Odbudowa relacji po zdradzie.
# Techniki pracy z parami/związkami po doświadczeniu zdrady.
# Wskazania i przeciwskazania do terapii pary po doświadczeniu zdrady.
# Analiza przypadków.
Dla kogo?
# psychoterapeutów_ek
# seksuologów_żek
# psychologó_żek
# psychiatrów_ek
# fizjoterapeutów_ek
# coachów_ek
# położnych/duli
# osób pracujących z seksualnością innych
Szkolenie jest punktowane do certyfikacji PTTS: 16 punktów do certyfikatu seksuologa_żki – specjalisty_ki zdrowia seksualnego, doradcy_czyni seksualnego_ej, onkoseksuologa_żki.
Szkolenie jest dwudniowe – przy jednorazowej płatności za więcej niż jedno szkolenie obowiązuje zniżka w wysokości 50 zł za każde szkolenie – szczegóły w regulaminie. W sobotę jest przerwa obiadowa.
Opłaty:
Early Bird: do 27.09.2024 – 950 zł
Opłata standardowa: do 25.10.2024 – 1050 zł
Last Time: od 26.10.2024 – 1200 zł
Osoba prowadząca:
Magdalena Smaś-Myszczyszyn – certyfikowana seksuolożka i superwizorka PTTS, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychotrerapii, certyfikowana specjalistka i superwizorka psychoterapii uzależnień, certyfikowana trenerka terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych, wykładowczyni akademicka, prezeska Polskiego Towarzystwa Terapii Seksualnej, założycielka Warszawskiego Instytutu Seksuologii i Psychoterapii.
Ukończyła akredytowanie przez SNP Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, szkolenia z zakresu psychoterapii, terapii małżeńskiej, seksuologii i terapii uzależnień; m.in. 4-letnią szkołę psychoterapii w nurcie ericksonowskim i systemowym, szkolenia z terapii pary po zdradzie u Esther Perel (USA), 2-letnią szkołę terapii dialogu motywującego, 2-letnią Szkołę Terapii Seksualnej, specjalizację z psychoterapii uzależnień, szkolenia z terapii schematu, terapii poznawczo-behawiorlanej, terapii narracyjnej u Hugh Fox’a i Harlen Andersen (UK), terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych u prof. Roberta Ladoucer’a (Quebec, CA), terapii skoncentrowanej na emocjach EFT u Sandry Taylor (UK) i wiele innych.
W zakresie terapii zaburzeń seksualnych i edukacji seksualnej szkoliła się w Polsce i m.in. we Włoszech, Portugalii, Niemczech, Izraelu, Słowenii, Turcji ucząc się m.in. u Kevan’a Wylie (UK), Eli Joubert’a (UK), Gorana Arbanasa (Chorwacja), Davida Stuarta (UK) i Woet’a Gianotten (Holandia). Prelegentka na konferencjach m.in. International Society for Sexual Medicine, European Society for Sexual Medicine, której jest członkiniom, European Federation of Sexuology, International Society for the Study of Behavioral Addiction, Word Association for Sexual Health.
Naukowo zajmuję się badaniem uwarunkowań biopsychospołecznych występujących w utracie kontroli nad zachowaniami seksualnymi oraz wykorzystaniem wibracji w leczeniu zaburzeń seksualnych. Była członkinią zespołu badawczego hiperseksualność.pl działającego w ramach Pracowni Neuronauki Klinicznej przy Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych i rozdziałów w książkach akademickich dotyczących seksualności, przede wszystkim CSBD m.in. „Zaburzenia seksualne a psychoterapia poznawczo-behawioralna” (wyd. PZWL, 2020), „Seksualność w praktyce psychologicznej” (wyd. ForumMedia, 2019), „Psychoseksuologia” (wyd. GWP, 2022). Prowadzi program o seksualności, zdrowiu i psychologii „Bez Tabu” w LGBT TV.